Klaas55
Leeftijd: 71 Geslacht:  Sterrenbeeld: 
Berichten: 32
|
Geplaatst: Gisteren om 16:14 Onderwerp: Kosten gerekend door webhostingbedrijf zonder aankondiging |
|
|
Ik heb 2 websites die gehost worden door hosting bedrijf X.
Bij 1 website traden er in december inlogproblemem op als adminstrator in de backend. De website zelf was normaal te bezoeken door mijn klanten/bezoekers.
Ik meldde dit inlogprobleem en kreeg ontvangstbevestiging, met daarin bovenaan hun bericht, daaronder mijn bericht en DAARONDER een vermelding van hen over mogelijke kosten. Dus hun antwoord was in 2 delen gesplitst. Op het onderste werd ik 3 maanden later geattendeerd, nooit eerder gezien: het is toch normaal dat ik stop met lezen op het moment dat de tekst van hen eindigt en mijn tekst begint? Hierdoor was ik niet op de hoogte van die zin met mogelijke kosten.
Een dag later bericht: "Ik heb er gisteren meer dan 45 min a een uur aan besteedt (met dt), ik kan echter de oorzaak niet vinden. Als ik tijd heb zal ik vandaag nogmaals checken."
Daarna gebeurde er bijna een maand niets.
In januari bestond het probleem nog steeds, ik stuur bericht en krijg bevestiging van ontvangst en dat ernaar gekeken zal worden. In deze email GEEN tekst helemaal onderaan over mogelijke kosten.
Twee dagen later kwam er van hen bericht “Ik heb er nu meer dan 2,5 a 3 uur aan besteedt (met dt), alles lijkt in orde, maar inloggen lukt idd niet. Wat was uw laatste handeling?â€
Ook in deze email weer bovenaan hun tekst, daarna mijn tekst, en daaronder weer de zin over mogelijke kosten (waaro[ ik pas in februari geattendeerd werd). Maar in de body vd hun mail niets over aankondiging/waarschuwing betreffende kosten.
Ik reageerde op hun vraag, maar vervolgens gebeurde er weer een maand niets.
In februari bestond het probleem nog steeds. Ik stuur 8 februari een mail en kreeg ontvangstbevestiging met NERGENS een vermelding over mogelijke kosten, ook niet verborgen onderaan.
Op 16 februari kreeg ik bericht dat ze na nog eens 2.5 uren werk het probleem hebben kunnen oplossen.
Dit was weer een bericht in 3 delen: eerst hun tekst, daarna mijn tekst, daaronder weer de zin over ‘mogelijke kosten’.
24 februari krijg ik tot mijn verbazing een factuur van 172 euro. In het verleden waren er ook weleens dingen die niet goed waren en zij oplosten, maar nooit een factuur ontvangen.
Ik protesteerde en kreeg als antwoord dat het probleem mijn schuld was omdat ik de software (Joomla) niet had geupdate. Dat ik niet geupdate had klopt, maar dat dit de oorzaak is betwijfel ik, omdat mijn andere website daar ook op draait en geen problemen gegeven heeft.
Maar goed, stel dat dit wel zo is, dan had men dit bij de eerste melding in december kunnen zeggen, dan had ik de bestanden opgeslagen, de oude site gedeletet (via DirectAdmin) en in een paar uren een nieuwe site gemaakt, waarbij automatisch een nieuw inlogmodule aangemaakt wordt.
Mijn drie strijdpunten:
1. Het is toch hun plicht om een klant de beste en efficiëntste oplossing aan te bieden? Nu moet ik 172 euro betalen en ook nog het werk verrichten voor het bouwen/updaten van de nieuwe site met nieuwe software.
2. In hun email van 8 februari (die leidde tot de werkzaamheden waarmee het probleem gevonden werd), ontbrak de zinsnede over ‘mogelijke kosten’. Het lijkt mij dat die bepalend is,
3. Een bedrijf dient toch transparant te zijn over kosten? Vooraf duidelijk (in de body van hun email) melden wat de kosten gaan worden en pas aan de slag gaan als ik daarmee instem? Pas toen de factuur kwam op 24 februari, werd mij verteld dat onderaan in sommige e-mails de woorden mogelijke kosten staan.
Wat vinden juridische experts hiervan? |
|